Nordic Walking

Las  wydaje się naturalnym środowiskiem dla uprawiania nordic walkingu. Miękkie leśne ścieżki amortyzują wstrząsy, dzięki czemu spacer po nich jest mniej obciążający stawy niż po chodniku czy asfalcie. Zaletą jest także ich nierówność - dzięki temu mięśnie i stawy pracują w większym zakresie. No i to czyste leśne powietrze… Jeśli lubisz tak po prostu spacerować po lesie, czy to z kijkami, czy też bez, to zapraszamy serdecznie.

Majestatyczne lasy sosnowe kryją w sobie leczniczą moc natury. To iście uzdrowiskowy klimat, jaki korzystnie wpływa zwłaszcza na górne drogi oddechowe. Bory sosnowe są zatem doskonałym środowiskiem dla astmatyków i osób, które cierpią na choroby płuc i oskrzeli.

Drzewostany posiadają niepowtarzalne własności terapeutyczne potwierdzone naukowo. Substancje lotne wytwarzane w unikalnym środowisku tych lasów posiadają właściwości dezynfekcyjne. Dodatkowo tonizują układ nerwowy oraz obniżają ciśnienie krwi.

Odwiedzając nas poczujesz korzystny wpływ czystego powietrza, zregenerujesz ciało i umysł, zrelaksujesz się, tonąc w morzu surowej zieleni.