Pasje

Fotografia przyrody

Jeśli lubisz czerpać przyjemność z bycia świadkiem spektakli natury, jeśli chciałbyś oglądać je od środka, to nie musisz szukać tego chociażby w Puszczy Białowieskiej. Tutaj, pośród drzewostanów Puszczy Słupskiej znajdziesz większość polskich gatunków ssaków i ptaków.

Zobacz więcej

Łowiectwo

Jeśli jesteś myśliwym, to nie mogłeś lepiej trafić. Nasza kwatera znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie najbardziej zasobnych w zwierzynę obwodów łowieckich. Są to zarówno obwody wyłączone, czyli OHZ jak i koła łowieckie.

Zobacz więcej

Wędkarstwo

Przez okoliczne lasy przepływają jedne z największych rzek Pomorza - Wieprza i Słupia oraz ich bezpośrednie i pośrednie dopływy. Skuteczne wędkowanie ułatwia fakt, że rzeki te nie są aż tak oblegane, dzięki czemu szczególnie dobrze łowi się tu trocie, a od jakiegoś czasu również łososie.

Zobacz więcej

Turystyka rowerowa

Lubisz jeździć rowerem, chciałbyś popedałować pośród rozległych lasów, wzgórz morenowych i pięknych jezior? Zapraszamy do nas.

Zobacz więcej

Geocaching

Geocaching to po prostu zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Polega ona na znalezieniu ukrytego wcześniej w terenie pojemnika i odnotowania tego faktu na specjalnej stronie internetowej.

Zobacz więcej

Spływy kajakowe

Entuzjastów wodnych wypraw zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi obliczami pomorskich rzek. Poczynając od wartkiego nurtu z licznymi kamienistymi bystrzami, poprzez spokojniejsze odcinki pośród morenowych wzgórz Wysoczyzny Polanowskiej aż wreszcie skończywszy na możliwości dopłynięcia do samego Bałtyku.

Zobacz więcej

Nordic Walking

Las wydaje się naturalnym środowiskiem dla uprawiania nordic walkingu. Miękkie leśne ścieżki amortyzują wstrząsy, dzięki czemu spacer po nich jest mniej obciążający stawy niż po chodniku czy asfalcie.

Zobacz więcej

Owoce lasu

Piękne bory sosnowe, obdarowują nas czymś jeszcze. Mianowicie, są niezwykle bogate w różne gatunki grzybów, jagód czy borówek.

Zobacz więcej