Wędkarstwo

Przez okoliczne lasy przepływają jedne z największych rzek Pomorza - Wieprza i Słupia oraz ich bezpośrednie i pośrednie dopływy: Pokrzywna, Bystrzenica, Rybiec, Ślizień, Kunica, Korzyca, Bożanka, Broczynka, Studnica, Kamienica. Skuteczne wędkowanie ułatwia fakt, że rzeki te nie są aż tak oblegane, dzięki czemu szczególnie dobrze łowi się tu trocie, a od jakiegoś czasu również łososie.

Od 2000 roku działa Towarzystwo Miłośników Rzeki Wieprzy, które podejmuje działania mające na celu ułatwienie wędrówki ryb w górę Wieprzy na tarliska, członkowie TMRW uczestniczą też w zarybieniach rzeki narybkiem łososia, troci oraz pstrąga potokowego. Towarzystwo organizuje m. in. Otwarte Zawody Spinningowe pod nazwą „Święto Wieprzy” czy cykl imprez wędkarskich pod nazwą „Cztery Pory Roku”.

Z kolei Słupia jest to wspaniała „woda górska”,  w której można spotkać dorodne pstrągi potokowe oraz lipienie, natrafić można również na klenia lub jazia. Do rzeki wpływają duże ilości płoci, które biorą tam jak szalone. Tutaj także odbywa ją się liczne zawody wędkarskie.

Studnica - dzika, rwąca rzeka z licznymi przeszkodami w nurcie, dostarczy adrenaliny każdemu miłośnikowi wędkowania. Płynie wąską doliną i dzikimi lasami. Na długości ponad 30 km brak przy niej osad i miejscowości, więc połowy nad nią stanowią prawdziwą ucieczkę od cywilizacji.