Spływy kajakowe

Niespełna 2 km od naszego domu przepływa jedna z najbardziej dzikich rzek Pomorza - Pokrzywna. Nadal nie do końca odkryta, zachwycająca pięknem dziewiczego krajobrazu i nieodpartym wrażeniem bliskości przyrody. Szybki nurt, liczne bystrza, otaczające łąki i lasy to nie lada gratka dla amatorów spływów kajakowych. Ponadto licznie bytujące tutaj bobry, pozostawiają po swojej ciężkiej pracy dodatkowe atrakcje, w postaci powalonych drzew. Pokrzywna to z kolei dopływ większej Wieprzy, z którą wspólnie tworzą jeden z najatrakcyjniejszych na Pomorzu szlaków kajakowych.

Entuzjaści wodnych wypraw zasmakują tutaj wszystkich obliczy pomorskich rzek. Poczynając od wartkiego nurtu z licznymi kamienistymi bystrzami, poprzez spokojniejsze odcinki pośród morenowych wzgórz Wysoczyzny Polanowskiej aż wreszcie skończywszy na możliwości dopłynięcia do samego Bałtyku.

W niedalekim Trzebielinie (3,5 km) znajduje się wypożyczalnia kajaków, co stwarza znakomite możliwości do podziwiania uroków natury z perspektywy tych pięknych cieków wodnych.