Turystyka rowerowa

Lubisz jeździć rowerem, chciałbyś popedałować pośród rozległych lasów, wzgórz morenowych i pięknych jezior? Zapraszamy do nas.

Nie masz czym przywieźć swojego? Nie szkodzi, posiadamy 4 sprawne rowery.

W okolicy znajduje się kilka specjalnie przygotowanych szlaków.

Morenowe Wzgórza

Szlak łączący gminy Trzebielino i Miastko. Trasa o długości 32 km została wyznaczona tak, by ukazać jak najwięcej walorów przyrodniczo-krajobrazowych obu gmin. Prowadzi leśnymi drogami przez bory, malownicze wsie, wśród pagórkowatych wzniesień w Nadleśnictwach Miastko, Dretyń i Trzebielino. Na tablicach ustawionych wzdłuż trasy umieszczono ciekawostki z historii regionu i świata przyrody.

zobacz więcej

Szlak Ciekawostek Przyrodniczych

Kolejny szlak to Szlak Ciekawostek Przyrodniczych, wiodący przez przepiękne lasy Nadleśnictwa Trzebielino. Poruszając się jego trasami możesz zobaczyć zagrodową hodowlę jeleni i danieli, odwiedzić rezerwat Zieliń Miastecki czy odpocząć nad brzegiem malowniczego jeziora, o bardzo oryginalnej nazwie Wódka.

zobacz więcej

Pętla Północy

Inna, bardzo ciekawa trasa rowerowa nosi nazwę Pętla Północy. Szlak znajduje się na terenie Gminy Kołczygłowy. Jest niebywale pięknie położony, gdyż prawie w całości znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Słupi.

zobacz więcej